غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست فعالان اقتصادی با رئیس‌جمهور پیشنهادات 3گانه‌ای برای مدیریت بازار ارز ارائه داد و از تشکیل شورای هماهنگی سه‌قوه برای حل مشکلات اقتصادی تقدیر کرد. 

استفاده حداکثری از ظرفیت نظام فنی و اجرایی کشور، در روزهای اخیر در جریان تصویب کلیات اصلاح قانون نظام مهندسی مورد تاکید قرار گرفته است.

محمد حسین فدایی دبیر کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران در نامه ای خطاب به مهرداد قریب مدیر کل درآمد سازمان تامین اجتماعی، خواهان تمدید مدت زمان بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب تا پایان سال 97 و اعمال تجدید نظر در نگاه سخت گیرانه برخی کارشناسان بیمه در خصوص پیمانکاران شد.

پیمانکاران محترم توجه داشته باشند، در این مرحله ( تا تاریخ 10/4/1397) صرفا ثبت درخواست کتبی پیمانکار (حقیقی و حقوقی) در شعبه تامین اجتماعی (مربوطه) کافی است و در فرصت زمانی لازم بعد، می توانند مدارک و مستندات لازم را آماده و به شعبه مربوطه ارائه نمایند.

​جلسه کمیسیون بیمه و مالیات کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران در روز دوشنبه 28ام مردادماه برگزار شد.

قراردادهای خرید تجهیزات و اقلام مصرفی که بدون وجود کارگر انجام می‌گیرد و مستقلاً منعقد می‌شود از شمول پرداخت حق بیمه به علت فقد نیروی انسانی بیمه شده خارج است و حق بیمه فقط باید از قراردادهایی که دارای نیروی کار است اخذ گردد. الزاماً حق بیمه نیروی کار استفاده شده باید پرداخت شود.